Kiedy odbywa się Nightskating Warszawa?

Przejazdy odbywają się każdego roku od kwietnia do października średnio co 2-3 tygodnie. Przejazdy odbywają się w czwartki. Czasami organizujemy też specjalne przejazdy np. z okazji dnia dziecka. Daty wszystkich przejazdów znajdziesz tutaj.

Gdzie się spotkamy?

Stałym miejscem rozpoczęcia i zakończenia imprezy Nightskating jest plac przy Pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, naprzeciwko Pałacu Polskiej Akademii Nauk; obok kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego. W przypadku przejazdów specjalnych miejsce może ulec zmianie, dlatego warto na bieżąco śledzić naszą stronę.

Jak dojechać na miejsce startu/mety?

Najprościej dojechać komunikacją miejską autobusami linii: 102 105 111 116 128 175 180 222 503 518 E-2 przystanek Uniwersytet Warszawski. Oraz linią metra M2 stacja Nowy Świat – Uniwersytet. Niedaleko miejsca startu znajduje się niewielki parking dla samochodów (zwykle pełny już 2h przed przejazdem). Radzimy wybrać się na przejazd komunikacją miejsca lub dojechać na rolkach i zaoszczędzić sobie stresu związanego z szukaniem wolnego miejsca.

Kto może wziąć udział w przejeździe?

Udział w Nightskating Warszawa jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Może w nim wziąć udział każda osoba, która pewnie potrafi jeździć na rolkach lub wrotkach oraz spełnia wymogi zawarte w regulaminiezasadach panujących na przejeździe. Wszystkim biegaczom, osobom na hulajnogach, longboardach, deskorolkach, rowerach itd. dziękujemy za zainteresowanie naszą inicjatywą – niestety nie możemy dopuścić Was do naszego przejazdu

Co trzeba potrafić aby wziąć udział?

Aby wziąć udział w Nightskating Warszawa należy umieć pewnie poruszać się na rolkach/wrotkach oraz potrafić skręcać i hamować. Nightskating to nie zawody sportowe ale też nie szkółka rolkarska. Nie umiesz hamować – przyjdź na przejazd kiedy tą umiejętność już opanujesz.

Kiedy zaczyna się i kończy NS?

Nightskating Warszawa zaczyna się zawsze 21:00, a kończy ok. 23.00. Z uwagi na godzine startu i sporą ilość uczestników radzimy przyjść 30 minut wcześniej, aby spokojnie założyć rolki i przygotować się do jazdy.
Nie czekamy na spóźnialnskich ;-P

Jak to się odbywa?

Przejazd Nightskating Warszawa odbywa się na ulicach po których na co dzień jeżdżą samochody. Kolumna rolkarzy ma do dyspozycji całą szerokość jezdni w danym kierunku, która waha się w zależności od odcinka trasy od jednego do 3 pasów. Przejazd otwiera i zamyka radiowóz lub motocykl policyjny. Za pojazdem otwierającym przejazd jedzie samochód organizatora wraz z nagłośnieniem. Poruszająca się kolumna rolkarzy jest zabezpieczana przez Nightskating Warszawa Team, który zabezpiecza skrzyżowania tak, aby żaden samochód nie wjechał w rolkarzy. Wzdłuż całego peletonu po lewej stronie poruszają się członkowie ekipy zabezpieczającej (WNS Team) oraz Nightskating Rescue Team, który w razie potrzeby udzieli pierwszej pomocy medycznej.

Czy udział w przejeździe jest bezpieczny?

Przejazd jest zabezpieczany przez Policję, Nightskating Rescue Team oraz Nightskating Team. Więcej na temat bezpieczeństwa znajdziesztutaj.

Co zabrać?

Przede wszystkim rolki, bo bez nich może być ciężko 🙂 Przydają się także ochraniacze i kask. W okresie letnim warto zabrać ze sobą coś do picia i ewentualnie coś do jedzenia 🙂 Zalecamy posiadanie elementów odblaskowych (lampek, opasek, kamizelki) – bądź widoczny w nocy.

Jak szybkie jest tempo?

Staramy się utrzymywać średnia prędkość (nie wliczając postojów) około 12-15 kilometrów na godzinę. Team i samochód otwierający przejazd stara się zapewnić utrzymanie stałego tempa i zwartej kolumny.
Podział przejazdów na poziomy w zależności od długości tras, tempa oraz różnorodności terenu (zjazdy z górek, wiaduktów itp) znajdziecie tutaj

Czy są jakieś przerwy w ciągu przejazdu?

Podczas przejazdu nie ma zaplanowanych przerw, aczkolwiek za każdym razem peleton zatrzymuje się ok. 3-4 razy aby poczekać, aż wszyscy ludzie z tylu kolumny dojadą do przodu co trwa ok. 5 min.

Co, jeśli pada deszcz?

Nie jesteśmy z cukru… 😉 Jedziemy bez względu na pogodę. Prawdziwemu rolkarzowi nie straszna jest żadna pogoda. SIŁA!!!

Co zrobić, jeśli się będę miał wypadek na rolkach?

Jeśli jesteś poszkodowany, w miarę możliwości przesuń się w bezpieczne miejsce i powiadom NS Rescue Team bezpośrednio poprzez uniesienie rąk lub za pośrednictwem NS Teamu.