Ładowanie Wydarzenia
02 Sie
  • To event minęło.

Zapraszamy Was na Powstańczy Nightskating Warszawa, czyli przejazd na rolkach głównymi ulicami stolicy w ramach obchodów 74. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Organizując edycję Powstańczą Nightskating Warszawa już od kilku lat staramy się, aby Warszawiacy i goście mieli okazję do wyjątkowego upamiętnienia bohaterów tamtych dni, których dewiza brzmiała „Dziś. Jutro. Pojutrze.”

Chcąc podziękować za odwagę, waleczność i troskę o przyszłe pokolenia, udajemy się wspólnie w historyczną podróż na rolkach wraz z Przewodnikiem Jarkiem Spacerologiem Praskim z grupy przewodnickiej Praska Ferajna www.PraskaFerajna.waw.pl, który opowieściami i komentarzem na trasie przejazdu, przybliży nam zarówno te dramatyczne, jak i podniosłe chwile z ’44 roku.

Tym razem chcemy przypomnieć naszym przejazdem o mało pamiętanym, kilkudniowym epizodzie Powstania na Pradze i w innych dzielnicach prawobrzeżnych, gdzie szanse na powodzenie walki były o wiele mniejsze, niż w lewobrzeżnej części miasta. Przejedziemy także przez Śródmieście Południowe wraz z twierdzą Politechniki, a także najtragiczniej doświadczoną w Powstaniu Wolę. W pamięci jednak będziemy mieć walki na Starym Mieście, Ochocie, Mokotowie i Żoliborzu oraz Czerniakowie. Przejazdowi będą towarzyszyć ówczesne piosenki w wykonaniach historycznych i współczesnych oraz utwory stworzone współcześnie, a przypominające tamte trudne dni.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy potrafią swobodnie jeździć na rolkach, na swoistą lekcję historii w terenie. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że i tym razem pojedziecie z nami. 🙂

Szczegóły

Data:
2 sierpnia 2018
Czas:
21:00 - 23:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1846644672047807/

Miejsce

Pomnik Kopernika
Krakowskie Przedmieście + Google Map

Organizator

Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER
Strona internetowa:
http://polskater.pl

Nightskating Warszawa to cykl nocnych przejazdów na rolkach głównymi ulicami miasta, który ma za zadanie popularyzować rolkarstwo oraz wrotkarstwo jako sport dla wszystkich niezależnie do wieku.
W wydarzeniu mogą brać udział wyłącznie osoby poruszające się na rolkach lub wrotkach.

Na imprezę zapraszamy wszystkich, którzy pewnie czują się na rolkach oraz umieją hamować. 

Udział w imprezie jest bezpłatny!


Przed imprezą zapoznaj sie z regulaminem: http://nightskatingwarszawa.pl/regulamin/