Uczestnictwo jest darmowe i nie wymaga rejestracji

Udział w przejeździe Nightskating Warszawa jest całkowicie darmowy i nie wymaga rejestracji. Każdy osoba, która jeździ na rolkach lub wrotkach i posiada wystarczające umiejętności poruszania się na nich, może uczestniczyć w przejeździe.

Jakie umiejętności trzeba posiadać żeby wziąć udział w przejeździe?

Aby wziąć udział w  Nightskating Warszawa należy umieć pewnie poruszać się na rolkach/wrotkach oraz potrafić skręcać i hamować. Nightskating to nie zawody sportowe ale też nie szkółka rolkarska. Nie umiesz hamować – przyjdź na przejazd kiedy tą umiejętność już opanujesz.

Każdy uczestnik powinien potrafić sprawnie poruszać się do przodu bez problemu utrzymując równowagę na rolkach. Tempo przejazdu w zależności od trasy wynosi ok 10-15 km/h. Jeśli nie możesz nadążyć, lub jeśli nie jesteś w stanie kontrolować swojej prędkości, możesz zostać poproszony o opuszczenie przejazdu z uwagi na bezpieczeństwo swoje oraz innych. Uczestnik poproszony o opuszczenie imprezy powinien niezwłocznie zejść z trasy przejazdu na chodnik. Udział w kolejnym przejeździe takiej osoby jest możliwy jeśli opanuje ona w.w umiejętności.
Więcej informacji na temat poziomów tras znajdziecie tutaj

Obecność na własne ryzyko

Każdy uczestnik bierze udział w przejeździe na własne ryzyko. Organizatorzy, ekipa zabezpieczająca przejazd (Nightskating Warszawa TEAM) oraz zabezpieczenie medyczne imprezy (Fundacja Moto-Medic Motocyklowe Ratownictwo Medyczne) nie biorą odpowiedzialności za szkody osobowe i/lub rzeczowe.

Sprzęt

Każdy uczestnik powinien mieć własne rolki/wrotki. Zalecamy noszenie kasku, oraz ochraniaczy na nadgarstki, łokcie i kolana. Organizator nie zapewnia w.w sprzętu. Zalecamy zabranie ze sobą elementów odblaskowych i światełek – bądź widoczny na drodze. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą czegoś do picia (przejazd trwa ok. 2,5-3,5 h w zależności od dystansu i ilości uczestników).